Go to Top

Uluslararası İşgücü Kanun Metni

Resmi Gazetede 28 Temmuz 2016 tarihinde yayımlanan ve yayım tarihi ile yürürlüğe girmiş olan 6735 sayılı Uluslarası İşgücü Kanunu ile başta yabancılara Turkuaz Kart Sistemi 🔗 olmak üzere, yabancı uyruklu kişilerin ülkemizde ikametine ve çalışmalarına ilişkin konular düzenlenmiştir.

Uluslarası İşgücü Politikaları kavramının ihdas edildiği, mezkur konulara ilişkin şart ve usullerinin belirlendiği kanundur. Mezkur kanunun tam metnini word dosyası olarak İşgücü Kanunu 🔗 linkinden indirebilirsiniz.

Şuan itibariyle yürürlükte olan kanun’un daha iyi anlaşılabilmesi açısından 23 Haziran 2016 tarihini taşıyan TBMM “Kanunlar ve Kararlar Genel Müdürlüğü”nün Genel Gerekçesi de önem arz etmektedir. Kanunun Genel Gerekçesi 🔗 için linke tıklayarak pdf formatında indirebilirsiniz.

Yukarıda zikrettiğimiz kanununla ilgili “Uygulama Yönetmeliği“nin Taslak Metni yayımlanmamıştır. Söz konusu Yönetmelik’in Nihai Hali Resmi Gazete’de yayımlanmasının akabinde, burada da sizlerle paylaşacağız. Henüz kanunlaşmamış olan Taslak Uygulama Yönetmeliği 🔗 buradan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,